פסטיבל דרום אדום - פסטיבל הכלניות בצפון הנגב

מעטים הם הדברים שמסמלים את הציונות יותר מאשר הנגב, לפחות אם לשפוט על פי דעתו של אחד מגדולי המנהיגים שהיו לנו כאן. עוד יותר מעטים הם הסמלים שיש לנו בארץ - אחת מהם היא הכלנית האדומה היפהפיה.

שירים רבים הושרו עליה, כשהמפורסם ביותר הוא שירה של שושנה דמארי, והשנה, בפעם החמישית ברציפות, היא זוכה להוביל פסטיבל שכולו רוח ציונית בנגב.

פסטיבל דרום אדום שהחל כבר בראשית החודש ויסתיים בראשון במרץ, הוא יוזמה של עמותת התיירות של חבל הבשור, בשיתוף עם המועצות האזוריות אשכול, שער הנגב ושדות הנגב - כולן של יישובי צפון הנגב.

במסגרתו יערכו במשך כל סופשבוע יותר אירועים חגיגיים מאשר אפשר למנות בכתבה אחת - החל מחגיגות ט"ו בשבט, שכאמור כבר היו, עבור במסעי רכיבת אופנים, צעידות בטבע ומטס מרהיב של כדורים פורחים, וכלה במסיבת פורים ענקית.

אירועים גדולים במסגרת פסטיבל דרום אדום

עם שני סופי שבוע שכבר נמצאים מאחורינו, נותרו עוד ארבעה סופי שבוע לפסטיבל, בכל אחד מהם, כאמור, ייערך אירוע אחד גדול וסביבו אירועים קטנים יותר, אך בהחלט לא פחות איכותיים.

סוף השבוע הקרוב (11-12) יוקדש לחובבי האדרנלין הדו-גלגלי עם שני אירועים המוקדשים אך ורק להם: אפשרות אחת היא לבוא ולחזות במרתון בארי השלישי, שיערך ביום שישי - מרוץ אופניים המיועד לרוכבים מקצועיים בלבד, שכן אורכו כ-26 ק"מ. מצד שני, אפשר אחרת, היא לקחת חלק במסע האופניים השנתי של ארגון נכי צה"ל, שייערך בשבת והוא פתוח לקהל הרחב.

חובבי הספורט יוכלו לחזור כבר בשבת ה-20 לחודש, אז תתקיים צעדת הכלניות בניר עם המוקדשת לזכרה של אותה זמרת מפורסמת שהפכה את הפרח לסלבריטאי. הצעדה תתקיים בשני אורכים - קצר וארוך - וכל אחת מהן תלווה בהסברים והפעלות מצד מדריכי קק"ל.

שבוע לאחר מכן מגיע תורם של הכדורים פורחים. אז ייערך מפגן מרהיב ביופיו של תחרות בין כדורים פורחים, שינסו לבצע כל מיני משימות. למעשה, יהיו שלושה מפגנים - שניים בשישי ואחד בשבת. לאחר המפגן האחרון, תיערך סדנה להכנת כדורים פורחים מנייר.

הסיום, כאמור, יהיה בהפנינג ענק שייערך לכבוד חג הפורים ב-1.3. ההפנינג יכלול, בין היתר, במה פעילה עם ליצן, הולכי קביים, מעגל מתופפים, שוק פורימי, תחרות תחפושות, סדנאות יצירה ועוד פעילויות רבות שיבטיחו שהילדים לא ישתעממו לרגע קט.

פסטיבל דרום אדום - מה עוד?

חוץ מהפעילויות הגדולות, כאמור, בכל סופשבוע יערכו לא מעט פעילויות חגיגיות קטנות יותר ביישובי עוטף עזה, כמו נתיבות, אופקים, ניר עוז, ובפארק הלאומי אשכול וצומת עזה.

תהיה שם קבוצת נשים תושבות האזור שיפתחו את מטבחן ויציעו מעדנים פרי ידן למכירה לציבור הרחב; חוץ מזה באופקים ייערך שוק אוכל אתני; ויהיו גם הופעות במגוון סגנונות - מפלאמנקו ועד הופעה של להקת כנסיית השכל בקיבוץ צאלים.

אבל יותר מהכל, הפסטיבל מזמין אתכם לנצל את השבתות האביביות שנופלות עלינו אחת אחרי השנייה ולקפוץ לבקר באחד מהצימרים הרבים שמוצעים ביישובי עוטף עזה.

עד לא מזמן היישובים האלו סבלו מסכנת קיום יום-יומית, שגם פגעה בפרנסה, במיוחד של אלו העוסקים בתחום התיירות. עכשיו זוהי הזדמנות גדולה מהחיים להחזיר להם קצת שמחה ולהראות להם אחוזי תפוסה שלא יביישו את מיטב בתי המלון במרכז הארץ, ועל הדרך, לתפוס אירועים חגיגיים.

בואו לקרוא עוד על: פסטיבל דרום אדום


נגב | בואו לנגב אחרי השטפונות | צימרים בנגב | חופשה בצאלים
פסטיבל דרום אדום - פסטיבל הכלניות בצפון הנגב מחכה לכם!