המלצות על צימרים, אורחן ואטרקציות באיזור צאלים

חלפה לה קצת יותר משנה (שנה ושלושה חודשים אבל מי סופר?) מאז המבצע הצבאי בעזה, ובימים האחרונים נראה כאילו אנחנו חוזרים לאט לאט לשגרה שקדמה לה: שוב פעם תושבי הדרום סופגים קסאמים, ושוב פעם אנחנו תושבי המרכז יושבים אדישים לנוכח עוד דיווח על נפילה ללא נפגעים, בתקווה שאם ישחק המזל אז גם בפעם הבאה לא יפגע איש.

בינתיים האדישות עוד לא חלחלה, אולי בגלל שנפילות הקסאמים הספוראדיות בשבוע האחרו ןהן רק בחיתוליהן. מה שכן, הסיקור התקשורתי של כל הנעשה באזור גרם לאחרונה ללא מעט שיחות סלון שהייתי חלק מהן ליסוב סביב הנעשה ברצועה.

יש גם לא מעט מבין חברי שהכריזו על עצמם כ"יודעי דבר" וקבעו עובדה ש"הנה שוב אנחנו עומדים בפתחה של מלחמה".

בין אם זה נכון, וגם אם לא – לישובי עוטף עזה שבנגב יש המון מה להציע – באטרקציות, באפשרויות לינה, בצימרים מפנקים ובנוף מדברי של הנגב עצמו.

גם אם עד התקופה האחרונה הם זכו לקצת יותר משנה של שקט, אל לנו לשכוח שזו רק שנה אחת אחרי שנים ארוכות שבהן הם היו בעין הסערה, סערה בה ראשוני הנפגעים היו בעלי הצימרים שראו את יחידות האירוח שלהן עומדות ריקות במשך תקופה ארוכה. אז עכשיו זה בדיוק הזמן לרדת לדרום, גם לפני שיעשה חם מדי, ולסייע לתושבים המתאוששים.

קיראו עוד על: צימרים בנגב

אורחן צאלים

השם "צאלים" עושה קונטציות די אחרות משל צימר, או יותר נכון – אורחן. למען האמת השם עצמו מספיק בשביל להזכיר את פעילות הצבא באזור, אבל אין מה לחשוש – באורחן של הקיבוץ לא תרגישו בכלל מאוימים אלא להיפך, תרגישו כל כך בבית שלא תרצו ללכת.

האורחן הוא חלק בלתי נפרד מהקיבוץ, והוא כולל חמאם אותנטי עם סאונה יבשה, בריכות תרמיות וגקוזי, כאשר שני האחרונים המתבססים על אמא אדמה – שכן המים שבהם הם מי הטבע.  חוץ מאטרקציות מימיות האורחן מנצל היטב את הנוף המדברי הסובב, וגם מעניק ארוחות בדואיות בהתאם לסגנון המדברי.

בנוסף, תזכרו שאתם נמצאים בקיבוץ, כך שגם הילדים יוכלו להרוויח מביקור במשק החי או מסיור ברפת. המבוגרים, לעומת זאת, יוכלו להתפנק בפאב הקיבוצי עם אווירה שבתל אביב יכולים לנסות להמשיך לחקות עד מחר – הם לעולם לא יצליחו.

ליחצו לצפיה בסרטון וידאו של: אורחן צאלים

אטרקציות פעילויות ושאר ירקות

למקרה שהנופש באורחן לא יספיק לכם, ותרצו לחוות עוד קצת מהאזור, יש לא מעט אטרקציות טבעיות דמות נחלים או פארקים שתוכלו לטייל בהם, בין אם אתם אם ילדים או לבד.

למשל יש את פארק אשכול, שתושבי המקום מכנים אותו כ"נווה המדבר" שלהם. נוסף עליו יש את נחל עין הבשור – מסלול הליכה בנוף הסוואנה עם מיני בעלי חיים וצמחים מדבריים, לאורך ערוצו של נחל איתן.

במושב עין הבשור עצמו תוכלו למצוא אטרקציה מעט שונה – זוג מפוני סיני שהחליטו להקים, מכל המקומות בארץ דווקא בנגב, חווה ענקית וירוקה של תבלינים.

קשה להתחרות בכמות האהבה שהם משקיעים בכל צמח וצמח שהם מגדלים, ושווה להגיע ולו רק בשביל לחזות בצבע הירוק ולא להאמין שאתם נמצאים בתכלס בנגב. אם תרצו, תוכלו גם לרכוש מהם עציץ או שניים ולקבל הדרכה על דרכי הגידול והטיפוח שלו באקלים של ארצנו.

אטרקציה "טבעית" אחרת נמצאת מעט דרומה משם, במושב "תלמי יוסף", שם תמצאו את האגרונום אורי אלון – גם הוא סוג של מומחה. אורי הקים את "בשביל הסלט" – חוויה לכל המשפחה שבה הילדים יקבלו סוף כל סוף תשובות על שאלות רבות שהם בכלל לא ידעו שהם רוצים לשאול, כמו למשל מיהו האויב מספר אחת של התות. אני מבטיח שגם המבוגרים יהנו לא פחות.

קיראו בהרחבה על: אטרקציות בנגב

אז הנה, האביב בפתח, ועכשיו זה בדיוק הזמן לרדת דרומה, לנגב ולעוטף עזה.


נגב
המלצות נטו נגב: אורחן, אטרקציות, צימרים ומקומות בילוי באיזור צאלים בדרום...